artykuł nr 11

Zmiana treści SIWZ dotyczy: przetargu nieograniczonego na wykonanie zadania pn. „Budowa, przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Sośniach” ZP. 271.20.2020

Sośnie, 15.01.2021 r.

 

ZMIANA TREŚCI SIWZ

 

dotyczy: przetargu nieograniczonego na wykonanie zadania pn. „Budowa, przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Sośniach” ZP. 271.20.2020

 

 

Na podstawie art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm.) Zamawiający informuje, iż dokonuje zmiany zapisów punktu 5 podpunktów 5.1 i 5.2 specyfikacji istotnych warunków zamówienia w taki sposób, że

 

treść podpunktu 5.1 zmienia

z

Termin wykonania zamówienia: od dnia udzielenia zamówienia do dnia 31 marca 2022 r.

na

Termin wykonania zamówienia: od dnia udzielenia zamówienia do dnia 30 czerwca 2022 r.

oraz

treść podpunktu 5.2 zmienia

z

Przez termin realizacji przedmiotu zamówienia rozumie się zakończenie wszelkich robót budowlano-montażowych, przeprowadzenie rozruchu technologicznego do momentu uzyskania ciągłości (minimum 3 miesiące) pozytywnych wyników badań laboratoryjnych oraz pisemne zgłoszenie Zamawiającemu gotowości do odbioru końcowego. Pisemne zgłoszenie gotowości do odbioru musi być potwierdzone przez Inspektora nadzoru inwestorskiego na piśmie zgłoszeniowym Wykonawcy oraz wpisem w dzienniku budowy. Wraz z pismem zgłoszeniowym o gotowości do odbioru końcowego Wykonawca składa Zamawiającemu komplet dokumentów odbiorowych.

 

na

Przez termin realizacji przedmiotu zamówienia rozumie się zakończenie wszelkich robót budowlano-montażowych, przeprowadzenie rozruchu technologicznego do momentu uzyskania ciągłości (minimum 3 szt. pozytywnych wyników akredytowanych badań laboratoryjnych w odstępie min. 7 dni ) oraz pisemne zgłoszenie Zamawiającemu gotowości do odbioru końcowego. Pisemne zgłoszenie gotowości do odbioru musi być potwierdzone przez Inspektora nadzoru inwestorskiego na piśmie zgłoszeniowym Wykonawcy oraz wpisem w dzienniku budowy. Wraz z pismem zgłoszeniowym o gotowości do odbioru końcowego Wykonawca składa Zamawiającemu komplet dokumentów odbiorowych.

 

 

Wójt

/-/ Stanisław Budzik

artykuł nr 12

Odpowiedzi na pytania związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na budowę przebudowę i nadbudowę oczyszczalni ścieków w Sośniach

Treść w załączniku.

Załączniki:
Odpowiedzi na pytania 517 KB
artykuł nr 13

Odpowiedzi na pytania związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na budowę przebudowę i nadbudowę oczyszczalni ścieków w Sośniach

Pytanie nr 1

Z uwagi na brak pewnego opracowania dokumentacyjnego przy wykonywaniu wykopów głębokich, prosimy o uzupełnienie odwiertów i określenia rodzaju gruntu, szczególnie przy osadnikach wtórnych, w celu wykonania przez Nas projektu zabezpieczenia wykopów grodzicami. Wg Nas głębokość odwiertów winna wynosić 9-10m.

Odpowiedź

Projekt zabezpieczenia wykopu należy do Wykonawcy. Badanie gruntu stanowi załącznik nr 10 do SIWZ.

 

Pytanie nr 2

Jaki cel technologiczny mają zaprojektowane donice z zielenią, kule ogrodowe oraz tereny 1A i 1B obsypane białym żwirem – kłopot eksploatacyjny w utrzymaniu i pielęgnacji dla Inwestora.

Odpowiedź

Należy wykonać wszystkie prace wskazane w SIWZ wraz z załącznikami.

 

Pytanie nr 3

Kto będzie zajmować się trawami kępowymi i innymi ozdobnymi na sadzeniami w okresie gwarancji?

 

Odpowiedź

Utrzymanie zieleni po odbiorze końcowym realizowane będzie przez podmiot eksploatujący obiekt wyznaczony z ramienia Zamawiającego.

 

Pytanie nr 4

Jakie mają mieć spadki skarp wokół obiektów technologii?

Odpowiedź

Skarpy należy wykonać zgodnie z dokumentacją techniczną.

 Pytanie nr 5

Prosimy o czytelne ustalenie okresu gwarancji – czy dla robót budowlanych ma być min. 36 miesięcy + max. 24 miesiące, a dla urządzeń wg gwarancji producenta lub min. 24 miesiące?

Odpowiedź

Dla robót budowlanych: Zamawiający ustala okres podstawowej gwarancji 36 miesięcy (obowiązujący wszystkich Wykonawców). Zamawiający ustala maksymalny okres dodatkowej gwarancji na 24 miesiące. W przypadku wskazania przez Wykonawcę okresu dodatkowej gwarancji dłuższego niż 24 miesiące, przyjmuje się okres 24 miesięcy. Łączny okres gwarancji nie może być dłuższy niż 60 miesięcy (okres podstawowej gwarancji + okres dodatkowej gwarancji).

Dla urządzeń: Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji zgodnie z gwarancją producenta, okres ten nie może być krótszy niż 24 miesiące.

 

Pytanie nr 6

Prosimy o uzupełnienie dokumentacji projektowej o projekt rozruchu oczyszczalni ścieków.

Odpowiedź

Zgodnie z zapisami dokumentacji opracowanie Projektu rozruchu należy do obowiązków Wykonawcy. Projekt rozruchu podlegać będzie akceptacji Zamawiającego.


 

Pytanie nr 7

Czy liczony jest wypór dla obiektu reaktora?

Odpowiedź

Obliczenia konstrukcyjne zawierają wszystkie niezbędne założenia zgodnie ze sztuką budowlaną i obowiązującymi przepisami i normami w przedmiotowym zakresie.


 

Pytanie nr 8

Czy droga zewnętrzna do oczyszczalni nadaje się do wjazdu samochodu o ciężarze na oś min. 8 ton tj. dla ciężarówek, dźwigu, pompogruszek z betonem?

 

Odpowiedź

Dostawę materiałów i urządzeń do terenu oczyszczalni ścieków należy realizować istniejącymi drogami.


 

Pytanie nr 9

Czy jest opracowany projekt organizacji placu budowy w celu określenia dróg tymczasowych i technologicznych na czas budowy? Taki projekt dla porównywalności kosztów powinien być w zakresie.

Odpowiedź

Projekt organizacji placu budowy należy do zadań Kierownika Budowy wyznaczonego z ramienia Wykonawcy.


 

Pytanie nr 10

W projektach konstrukcji brakuje dystansowych między siatkami zbrojeń, które nie uwzględniono w zestawieniu stali.

Odpowiedź

Elementy dystansowe nie stanowią zbrojenia konstrukcyjnego, stąd nie są zamieszczone w zestawieniach stali. Wykonawca ma obowiązek wykonanie elementów dystansowych.


 

Pytania nr 11 i 12


 

Przy ścianach zbiorników powyżej 3m winny być zaprojektowane przerwy robocze. Przy projektowanych obiektach- osadnikach wtórnych, gdzie grubość ścian jest 20cm, istnieje niebezpieczeństwo niedowibrowania betonu z uwagi na bardzo małą wolną przestrzeń bez zbrojenia.

Odpowiedź

W celu odpowiedniego zagęszczenia należy stosować wibratory wgłębne o małej średnicy. Dodatkowo dokumentacja projektowa zakłada wykonanie przerwy roboczej.

 


 

Pytanie nr 13

Kraty pomostów zgrzewanych nie mają określonej stali. Prosimy o uzupełnienie.

Odpowiedź

W projekcie nie ma „pomostów zgrzewanych”, wszystkie konstrukcje podestów są spawane. Podesty są zaprojektowane ze stali 1.4301.

Kraty pomostowe mają być ocynkowane - gatunek stali krat zależy od wymaganej nośności krat wg wymagań z projektu.

 

Pytanie nr 14

Dlaczego do studni kanalizacji sanitarnej S2 i S3 wprowadzana jest woda deszczowa z budynku A1 oraz z wpustu WP1?

Odpowiedź

Sieć kanalizacji należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik do SIWZ.


 

Pytanie nr 15

Czy ktoś analizował wzajemność sieci kanalizacji wewnętrznej ścieków, która jest o średnicy ?250, w stosunku do sieci odpływu z oczyszczalni do odbiornika, która jest o średnicy ?200?

Odpowiedź

Sieć kanalizacji należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik do SIWZ.


 

Pytanie nr 16

Jaka jest zasadność zaprojektowania 2szt. hydrantów Hp1 i Hp2?

Odpowiedź

Instalację hydrantową należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik do SIWZ.


 

Pytanie nr 17

Jaki zbiornik do magazynowania reagentów ma być zamontowany – czy wg opisu pkt. 12.1.4.2 o pojemności 1,2m³, czy wg poz. 48 d.5 o poj. 2,5m³?

Odpowiedź

Do magazynowania reagentów należy zamontować zbiornik o pojemności 2500 litrów.


 

Pytanie nr 18

O jakiej średnicy należy zamontować przepływomierze w komorach recyrkulacji, ponieważ w opisie (str. 45) jest przepływomierz dn 250, natomiast rys. T-12 wskazuje przepływomierze dn 80 i dn 65?

Odpowiedź

Przepływomierze w komorach recyrkulacji należy zainstalować zgodnie z rys. T-12.


 

Pytanie nr 19

Jaki ma być wymiar włazu w płycie górnej zbiornika wody technologicznej, ponieważ na rys. T-16 jest o wym. 80x80cm, natomiast w przedmiarze robót budowlanych poz. 180 d.1.7.2 i 181 d.1.7.2 jest wymiar 180x80cm?

Odpowiedź

Wymiar włazu w płycie górnej zbiornika wody technologicznej należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, o wymiarach 80 cm x 80 cm.


 

Pytanie nr 20

Z jakiego gatunku stali mają zostać wykonane wszystkie rurociągi technologiczne?

Odpowiedź

Rurociągi technologiczne stalowe należy wykonać ze stali min. 1.4301. Wyjątek stanowi rurociąg odpływowy z sitopiaskownika do reaktorów biologicznych, gdzie wymaga się stali min. 1.4404.


 

Pytanie nr 21

Prosimy o dołączenie do dokumentacji projektów warsztatowych dla komory zasuw podwójnej ze stali nierdzewnej, komory zasuw pojedynczej ze stali nierdzewnej, rury centralnej dn 800 z deflektorem ze stali nierdzewnej, koryt odpływowych dla osadnika ze stali nierdzewnej, zbieracza dn 150 ze stali nierdzewnej.

Odpowiedź

Zastosowane w dokumentacji komory zasuw i osprzęt osadników wtórnych są urządzeniami typowymi dostępnymi w sprzedaży. Zamawiający dopuści rozwiązania warsztatowe pod warunkiem złożenia do akceptacji rozwiązań proponowanych przez Wykonawcę.


 

Wójt

/-/ Stanisław Budzik

artykuł nr 14

Odpowiedzi na pytania związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na budowę przebudowę i nadbudowę oczyszczalni ścieków w Sośniach

Szczegóły w załącznikach.

artykuł nr 15

ZESTAWIENIE OFERT - Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad budową, przebudową i rozbudową oczyszczalni ścieków w Sośniach

ZP.M.271.25.2020

ZESTAWIENIE OFERT

złożonych w postępowaniu prowadzonym w oparciu o Regulamin udzielania zamówień o wartości szacunkowej nie przekraczającej równowartości kwoty 30.000 euro, stanowiącego zał. nr 1 do Zarządzenia nr 29/2014 z dnia 08.05.2014 r., z zastrzeżeniem art. 70 1 ust. 3 oraz art. 70 3 ust. 2 kodeksu cywilnego


 

Przedmiot zamówienia: Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad budową, przebudową i rozbudową oczyszczalni ścieków w Sośniach


 


 


 

nr oferty


 


 

Firma (nazwa) lub nazwisko

oraz adres Wykonawcy


 


 

cena oferty

brutto

dysponowanie osobą z uprawnieniami budowlanymi z tytułem rzeczoznawcy, która w ostatnich trzech latach brała udział w pełnieniu przynajmniej dwóch nadzorów nad budową, przebudową, rozbudową, modernizacją oczyszczalni ścieków wraz z rozruchem technologicznym o przepustowości średniodobowej nie mniejszej niż 400 m3

dysponowanie osobą z uprawnieniami sanitarnymi z tytułem rzeczoznawcy, która w ostatnich trzech latach brała udział w pełnieniu przynajmniej dwóch nadzorów nad budową, przebudową, rozbudową, modernizacją oczyszczalni ścieków wraz z rozruchem technologicznym o przepustowości średniodobowej nie mniejszej niż 400 m3

1

ECO TREATMENT

ul. E. Orzeszkowej 29B/1, 62-200 Gniezno

153 750,00

tak

tak


 

2

M&K BP Biuro Projektowo-Budowlane

Michał Małolepszy

ul. Wiosenna 11, 56-500 Nowy Dwór

99 900,00

nie

nie

3

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „EKOMAX”

ul. Ledóchowskiego 193/1,63-400 Ostrów Wlkp.

36 285,00

nie

nie


 

Wójt
/-/ Stanisław Budzik